השתלות ושיקום הפה

מהו שיקום הפה?

שיקום הפה הוא תחום נרחב, הכולל מגוון רב של טיפולים המחזירים לשיניים את יכולת התפקוד המלאה. ד"ר זלצמן איתמר עוסק בתחום זה עם נסיון של למעלה מ30 שנה

למי מיועדים טיפולי שיקום הפה?

טיפול ושיקום הפה מיועד לאותם המטופלים שסובלים מאובדן שן בודדת או מאובדן של מספר רב של שיניים . אובדן שיניים שנגרם מחבלה, זיהום או מחלת חניכיים, וזיקנה, במקרים אלו הפתרון המומלץ הוא שיקום הפה.

אילו סוגי טיפולים נכללים בשיקום הפה?

שיקום הפה הוא תחום רחב, הכולל בתוכו מגוון רב של טיפולים, כגון טיפולי שורש, השתלות שיניים, טיפולי חניכיים, התקנת כתרים,  גשרים, תותבות, ועוד.

מה זה כתר?

זהו שחזור מלא ומדויק של שן החסרה או השן הפגועה, מבחינת המבנה האנטומי, המידות, והצבע. התוצאה  הסופית משתלבת באופן מושלם עם השיניים הסמוכות.

לפני ואחרי

לפני-121 לפני-143
לפני-2 אחרי-2

מהי שחיקת שיניים?

שחיקת שיניים היא תופעה נפוצה בקרב האוכלוסייה, המתרחשת באופן לא מודע, בעיקר במהלך השינה אך יכולה לקרות גם בשעות היום.
הסיבות לשחיקת שיניים שונות ממטופל למטופל, אך באופן כללי שחיקת שיניים היא הרגל שנגרם עקב הצטברות של חרדות, לחץ ומתח. אצל ילדים לעיתים קרובות ניתן להבחין בחריקת שיניים כתוצאה ממתח וחרדות, אך ברוב הפעמים נפסק לאחר זמן.

שחיקת שיניים אשר לא מטופלת עלולה לגרום לנזקים בריאותיים חמורים, כגון הרס של השיניים, כאבי ראש צוואר ומפרקי הלסת, ובמקרים נדירים גם לנזק בלתי הפיך במפרק הלסת. הטיפול בשחיקה הוא  התקנת סד לילה, עשוי מחומרים חצי קשים כגון סיליקון, או אקריל, המותאמים באופן מדוייק לפה המטופל. בהמשך ניתן לשלב טיפול תרופתי, פיזיותרפיה וטיפולים נוספים של שיקום הפה.

לפני ואחרי

לפני-3 אחרי-3
לפני-4 אחרי-4

כתר זרקוניה:

זרקוניה הוא חומר קרמי חזק ועמיד דמוי יהלום מלאכותי,המספק מענה אסתטי ושיקומי בשיניים קדמיות וכן גם בשיניים אחוריות.
בהיבט הבריאותי, כתר זה מפחית את הסיכוי להתפתחות דלקת חניכיים, ומספק אינטגרציה מושלמת עם החניכיים והשיניים הסמוכות.
עי סריקה דיגיטלית ניתן להתאים את הכתר לפה המטופל באופן אופטימלי.

מחיר הכתר תלוי ברמת מיומנות של הרופא המבצע, מעבדת שיניים ובמידת מורכבותו של הטיפול הנדרש. ד"ר זלצמן איתמר בעל נסיון עשיר בכל סוגי השיקום.

מרפאתנו עובדת בצמוד  למעבדות המובילות בארץ לעבודות אסתטיות.

כתר זרקוניה עשוי מחומר נטול מתכת אפורה ולכן אינו גורם לגירוי או תגובת חניכיים ולא לשינוי בגוון החניכיים. כתרים המבוססים ממתכת עלול לגרום לכאבים וגירוי בקרב חלק מהמטופלים, ואינו מתאים למטופלים בעלי אלרגיה למתכות.

שיקום הפה באמצעות שיניים תותבות:

שיקום זה הוא פתרון מומלץ למטופלים מחוסרי שיניים מלא או חלקי, אשר לא מתאימים לעבור טיפול משקם  אחר כגון השתלות, וכתרים. בטכנולוגיה העכשווית ניתן להתאים את התותבות באופן דגיטלי ומדוייק על ידי סריקה דיגיטלית בתלת ממד.

ד"ר זלצמן בעל נסיון עשיר לשיקום הפה, יתאים לכם תוכנית טיפול אישית ומותאמת.

מהו שתל?

שתל דנטלי צורתו כבורג, עשוי מטיטניום, אשר מוחדר לתוך עצם הלסת. בחלקו העליון מותאם תבריג אשר ישמש בהמשך השיקום להברגת המבנה והכתר. ניתן להחדיר שתל בודד או מספר שתלים בלסת אחת; תלוי באיכות, גובה ורוחב העצם. הזמן שלוקח מרגע החדרת השתל ועד לשיקום הסופי הוא בין כ3-6 חודשים. חשוב להבין כי עצם הלסת זקוקה לזמן על מנת לקלוט את השתל ולעטוף אותו בעצם יציבה וחזקה.

מהי סריקה דיגיטלית?

תהליך בניית הכתר מתחיל בסריקה דיגיטלית, התוכנה בונה מודל ממוחשב תלת מימדי של פה המטופל. הקובץ המתקבל מהסריקה נשלח ביום הטיפול למעבדה ומאפשר תוך זמן קצר לתכנן ולחרוט את הכתר מזירקוניה, או כל חומר אחר לפי דרישה. התוצאה המתקבלת שואפת לשלמות מבחינה אסתטית ודיוק ההתאמה לשן. 
שיטה זו מבטלת את הצורך בשיטת המטבעים המיושנת, אשר במרבית המקרים גורמת לאי נוחות ומשמעותית פחות מדויקת מהסריקה הדיגיטלית.
סריקה דיגיטלית משמשת לייצור כתרים ללא מתכת, תותבות, ציפויי חרסינה ופלטות שקופות בתחום יישור השיניים.