טיפולי שיניים לילדים

 
 
רפואת השיניים לילדים משלבת ביקור במרפאת השיניים כבר בגיל שבו בקעה השן הראשונה בחלל הפה. מגיל זה מקבל ההורה הדרכה על החשיבות במניעת עששת, אופן צחצוח השיניים, בחירה נכונה של המשחה והמברשת ותזונה נכונה. מומלץ להגיע לביקורות במרפאה אחת לחצי שנה. יש להגיע לבדיקה ראשונית לא יאוחר מגיל שנה.
 
 
חשוב לטפל בשיני החלב, שכן לשיני החלב תפקידים רבים:
  • מניעת זיהומים – עששות בשיניים הן זיהום חיידקי העלול להתפשט לפנים ולמוח.
  • שמירה על מקום בקשת לשיניים הקבועות – אובדן או עקירת שן יגרמו להיצרות המקום לבקיעה עתידית של השן הקבועה ולעיתים יובילו לעקירת השן הקבועה.
  • תפקוד וגדילה – הילד לועס ואוכל באופן סדיר על שיני החלב, וכאבי שיניים ימנעו זאת ממנו. הכאב גם יגביר את החרדה מרופא השיניים.
  • יופי – השיניים חשובות למראה האסתטי החיצוני של הפנים, ושיניים רקובות או חסרות תגרענה מיופיו.

טיפולי שיניים לילדים, בחלק מהמקרים, זהים או דומים לטיפולים הניתנים למבוגרים. טיפול בעששת מתבצע באמצעות שחזורים, טיפולי שורש וכתרים מותאמים לשיני החלב (כתרים טרומיים).
 
 
טיפולי שיניים לילדים
 
 
 
טיפולי שיניים לילדים
 
 
 
 
טיפולי שיניים לילדים
 
טיפולי שיניים לילדים, בחלק מהמקרים, זהים או דומים לטיפולים הניתנים למבוגרים. טיפול בעששת מתבצע באמצעות שחזורים, טיפולי שורש וכתרים מותאמים לשיני החלב (כתרים טרומיים).

בגיל הרך קיימים מקרים רבים של חבלות ושבירת שיניים קדמיות, בשל שובבות ופעילויות המתבגר. כשמדובר בחותכות קבועות, מתבצעות השלמות שיניים בעזרת מגוון חומרים קוסמטיים חדשניים עם תוצאות אסתטיות ברמה גבוהה ביותר. חבלה בשן החלב עלולה לגרום להפרעה בהתפתחות השן הקבועה. כל שן שנחבלת חייבת להיות תחת ביקורת תקופתית של רופא השיניים.

טיפול מונע או איטום חריצים מתבצע בשיניים הטוחנות עם בקיעתן בחלל הפה כבר בגיל 6. הטיפול מונע הידבקות וחדירה של שאריות מזון למשטחי הלעיסה של הטוחנות, ועוזר להרחיק מהן את המזון. האיטום מכיל פלואוריד המכלל לזגוגית השן ועוזר בשמירה על חוסן השן. אחת לחצי שנה מתבצעים ניקוי אבנית והדרכת היגיינה, בנוסף לציפוי פלואוריד, כרוטינה לשמירה על שיניים בריאות וחזקות.
 
טיפול בילדים
 

טיפול בעזרת גז צחוק

 
גז צחוק הוא גז הנייטרוס אוקסיד (N2O), המנטרל את תחושת הכאב בעזרת ההשפעה המשככת שלו והמפחית בצורה משמעותית את רמת החרדה הדנטלית. אין לו צבע וריח והוא אינו גורם לגירוי, כי אם להרגשה נעימה, שעוזרת לילד להירגע. אפשר ליישם אותו בריכוזים שונים, שכן הוא אינו גורם לתגובות אלרגיות.

מטופל תחת השפעת הגז יכול בכל עת לענות על שאלות במהלך הטיפול. לגז צחוק יתרון נוסף: נטרול רפלקס הקאה מוגבר, ממנו סובלים לא מעט ילדים ומבוגרים כאחד.

הורים יקרים, תאמו עוד היום תור לילדכם במרפאת השיניים של ד"ר זלצמן.